Svečias iš krano: Dundulio eksperimentas
uzupio-elis-kantui-sm

Dar prieš metus ieškojome iš kur gauti bet kokio realybei artimesnio elio ar stauto, kurie suteiktų Herkaus Kanto barui tikros alinės vaizdą. Tada suradome čekų Primator English Pale Ale ir Primator Stout, turėjome ir Murphy’s Irish Red. 2012-ųjų pabaigoje baran įžengė garbingas seniausiu Didžiojoje Britanijoje save tituluojančio bravoro Shepherd Neame atstovas Spitfire. Neilgai trukus jam įkandin atsekė ir kitas šios alaus daryklos žinomas produktas Bishops Finger, o štai šių metų pradžioje ėmė lietis ir rimti lietuviški reikalai: Dundulio Gutstoutas bei Humulupu IPA.

Nuopelnai už pastarąjį – Dundulio virėjams ir Panevėžio “Tauros” alaus daryklos darbuotojams. Tai – dalis nuolatinio eksperimentino, kuris neseniai ant Herkaus Kanto baro leido naujam svečiui – Užupio eliui.

Pozicionuojamas kaip Dundulio eksperimentas, atstovauja pale ale šeimą, tačiau blyškumas čionais tinka tik spalvai apibūdinti. Skoniu jis praktiškai nenusileidžia savo pirmtakui Humulupu IPA, o faktiškai IBU (t.y. kartumas) yra žemesnis du kartus – 19 (palyginimui, Humulupu IPA yra 39).

Tačiau tai – ne visiems bėda. Mums patinka vientisas apynys, kiek sausesnis ir ypač sausas pabaigoje. Be to, jis ir silpnesnis, tad vis labiau kaistant orams ir nenumaldomai artėjant vasarai, galima džiaugtis 4.1% alkoholio raumeniu.

Techniniai niuansai: naudotos mielės – Notingamo (viršutinės fermentacijos), naudoti apyniai – amerikietiški Amarillo.

Dundulio eksperimentinis Užupio elis – labai ribotos gamybos, tad pas mus šiuo metu kaip tik pastatyta viena iš dviejų 50 litrų bačkų, kurias mums pasisekė sužvejoti, tad nelaukite, paskubėkite įvertinti.

 • Dirbame:

  Antradieniais - Šeštadieniais
  17:00 - 01:00

 • FACEBOOK NAUJIENOS

  No recent Facebook posts to show

 • naujienlaiškis

 • Alinė "Herkus Kantas"
  Kepėjų g. 17, Klaipėda

 • Herkus Kantas
Herkus Kantas